Слабак отложи празненствата на ПСЖ

Преди първия полуфинал с Борусия Дортмунд в Шампионската лига

Пари Сен Жермен изглежда няма да спечели 12-ата си титла във Франция преди първия полуфинал с Борусия Дортмунд в Шампионската лига (сряда, 21:30 ч., bTV Action).

Грандът стигна само до 3:3 със слабака Льо Авър у дома в среща от 31-ия кръг на Лига 1. Така ПСЖ има 12 точки аванс пред Монако - 70 срещу 58, но бившият тим на Димитър Бербатов гостува на Олимпик Лион довечера. Всичко различно от победа за монегаските ще направи ПСЖ недостижим на върха.

Льо Авър поведе на Парк де Пренс в 19' чрез Кристофер Опери, но Брадли Баркола изравни в 29'. Аутсайдерът отново излезе напред в резултата в 38' с попадение на ветерана Андре Аю и се оттегли с аванс на почивката.

През втората част треньорът на ПСЖ Луис Енрике пусна в игра суперзвездата Килиан Мбапе, но и това не помогна. В 61' Абдулай Туре покачи на 3:1 за Льо Авър, след като бе точен от дузпа.

ПСЖ все пак избегна шокиращо поражение. Столичани измъкнаха точка с голове на Ашраф Хакими в 78' и резервата Гонсало Рамош в добавеното време.

Докато в ПСЖ чакат грешка на Монако, за да започнат шампионските празненства, Льо Авър е на другия полюс. Слабакът се намира в серия от 6 мача без успех в първенството и заема 15-ата позиция - точно над зоната на изпадащите, с актив от 29 точки.