Филип Кръстев вкара и остави Цволе в Ередивизи (ВИДЕО)

Нов силен мач за национала

Националът Филип Кръстев се разписа при победата с 3:1 на Цволе срещу Хераклес, с която тимът му запази мястото си в нидерландския елит.

Полузащитникът записа цял мач и отбеляза в добавеното време, слагайки точка на спора в двубоя от 31-ия кръг на Ередивизи. За него това е втори гол в 11 мача откакто облече екипа на Цволе през зимата.

Цволе поведе в 16' чрез Ленарт Ти, но Марко Веинович изравни малко преди почивката.

Домакините доминираха през втората част и отново излязоха напред - в 69' точен бе Силвестер ван дер Фатер. Кръстев оформи крайния резултат.

Пълни 90 минути за Цволе записа бившият играч на ЦСКА Томас Лам.

Отборът на Кръстев събра 35 точки на 12-ата позиция и няма как да попадне в зоната на изпадащите, тъй като преките конкуренти имат директни сблъсъци. Един от тях е Хераклес, заемащ 14-ото място с 32 точки.